29. NIEDZIELA ZWYKŁA (20.10.2024)

1.     Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w budowę „Żywego Pomnika św. Jana Pawła II”, zarówno młodzieży kwestującej przy naszym kościele, jak i ofiarodawcom. Zebrano kwotę: 1828,70 zł. Niestety, mniej niż w zeszłym roku.

2.     Zeszłoniedzielne liczenie praktyk religijnych wskazało, że w Mszach świętych uczestniczyło 581 osób, a do Komunii świętej przystąpiło 313 osób. Co proporcjonalnie daje: ok. 18 % wiernych i prawie 50 % obecnych przystąpiło do Komunii świętej.

3.    Rozpoczęliśmy Światowy Tydzień Misyjny pod hasłem „Idźcie i zapraszajcie wszystkich na ucztę”. Wsparcia udzielamy Papieskim Dziełom Misyjnym duchowo i materialnie poprzez ofiarę złożoną na tacę.

4.     W tym tygodniu w liturgii: we wtorek – Święto Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Sandomierzu (Matki wszystkich kościołów w diecezji), w piątek (w naszej diecezji) – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

5.     We wtorek 22 października, Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Świniarach. Msza święta o godz. 10.00.

6.     W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. Wdzięczni za ten wielki dar, jakim jest nasza świątynia pamiętajmy w naszych modlitwach o fundatorach i budowniczych naszego kościoła oraz wszystkich, którzy o niego dbają na co dzień. Polecamy Bogu także rozpoczęte prace renowacyjne. Taca będzie przeznaczona na pomoc jesienną dla Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.

7.     Zapraszamy wszystkich Parafian na nabożeństwa różańcowe w tygodniu o godz. 17.30, w niedziele o godz. 17.00.

8.   Jak Bóg pozwoli, to 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych, w kościele Msza święta o godz. 8.00 i na cmentarzu parafialnym o godz. 11.00 z procesją.

9.     Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

10. Dziękujemy dyżurującym za sprzątanie kościoła, jego ukwiecenie i złożoną ofiarę. Troskę o piękno naszej świątyni w tym tygodniu powierzamy rodzinom: JAZGARA, GROSICKA, KOGUT i SKRZYNECKA.

11. INTENCJE MSZALNE: na stronie internetowej Parafii i w gablotce info

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy w naszej wspólnocie parafialnej śp. Mariana Durdę ze Świniar Starych. Polećmy tego Zmarłego Miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie: Dobry Jezu…

13. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i całego tygodnia oraz opieki Świętych Patronów dla Solenizantów i Jubilatów.